top of page

Hodina Země

DATUM A ČAS

sobota 30. 3. 2019

od 20:30 hod.

POPIS AKCE

Spolek Náš Touškov se připojuje k Hodině Země, což je mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody a jejím cílem je upozornit na alarmující změny klimatu. Připojte se společně s námi i Vy a Vaše domácnosti. Vypněte 30. března ve 20 hodin a 30 minut světla a spotřebiče.

 

Vždyť čers­tvý vzduch, čistá voda a zdravé potraviny nejsou samozřejmostí, ale jsou ohroženy.  Potřebujeme skutečně začít šetřit s energiemi, větší podíl energie získávat z obnovitelných zdrojů a skončit s pálením fosilních paliv. Tím, že zhasneme světla v našich domácnostech, vyšleme signál, že člověkem způsobené klimatické změny jsou problém, o kterém víme a chceme se podílet na jeho řešení. 

Do akce se zapojují obce, firmy i jednotlivci. Města a vesnice tradičně při Hodině Země zhasínají veřejné osvětlení, či osvětlení památek a veřejných budov. V Česku se k akci vloni připojilo na 113 obcí, včetně 16 statutárních měst, a řada dalších subjektů. Zhasla například pražská Petřínská rozhledna, brněnský hrad Špi­lberk a plzeňská katedrála sv. Bartoloměje. Přestože v loňském roce se do akce zapojilo i samotné Město Touškov a vypnulo veřejné osvětlení, letos se k akci bohužel nepřipojí. O to více musíme my, občané,  usilovat o změnu postoje k ochraně přírody. To nejmenší, co můžeme udělat je vypnout po dobu jedné hodiny světla a spotřebiče ve své domácnosti. Náš klimatický závazek podporujeme též akcí Ukliďme Touškov a Kůští, která se koná o týden později.

FOTOGALERIE Z AKCE

PLAKÁT

Hodina Země
bottom of page