top of page

Richard Ševčík

DATUM A ČAS

úterý 30. 6. 2020

od 18 hod.

POPIS AKCE

Zveme vás na netradiční besedu s prvním sólistou baletu DJKT v Plzni a držitelem Ceny Thálie panem Richardem Ševčíkem.

 

Dozvíte se, nejen jak se z nadějného hokejisty stal tanečníkem a formou otázek a odpovědí se seznámíte s baletem obecně - jak vypadá studium tance na konzervatoři, konkurz do souboru, vše o tréninku a zkouškách, speciální obuvi a druzích představení.

 

Naučíte se základní pozice rukou i nohou, zjistíte, jak se v baletu mluví a také že špičky a piškoty nejsou jen dobroty v cukrárně .

Zorientujete se v programu více souborového divadla a bude také prostor pro vaše otázky . Celou besedu zakončíme taneční ukázkou ze současné choreografické tvorby a losováním dvou vstupenek na baletní představení..

 

Věříme, že to pro vás bude inspirativní setkání s člověkem, jehož baletní profese vyžaduje tvrdou sebekázeň, fyzickou obratnost (o níž vás v tanečních ukázkách on sám přesvědčí) a který pomocí svého těla, emocí a výrazu dokáže diváky každý večer přenést do jiného světa.

 

Akce se koná v KCMT - kinokavárna Město Touškov.

Pořádá Spolek Náš Touškov. Vstupené 90 Kč.

Prodej vstupenek v obchodě Skandinávská krmiva (Čemínská 12, M. Touškov) nebo přímo na místě před začátkem akce, rezervace se nepřijímají.

PLAKÁT

Richard Ševčík
bottom of page