top of page
Vyhledat
  • Výbor spolku

Uklidili jsme před zimou

Strávili jsme hezké nedělní odpoledne pro dobrou věc. Akce Ukliďme Touškov a Kůští se prvně konala ještě před začátkem zimy. Sešlo se téměř třicet obyvatel a prošli jsme se s pytlem v ruce a sebrali povalující se odpadky zapomenuté v zeleni, ale i podél chodníků a cest. 


Jednoznačně lze říct dle sesbíraného odpadu, že Touškov je znečištěn zejména nedopalky od cigaret, plechovkami, obaly od sušenek, žvýkaček a dalších potravin k rychlému občerstvení. Je zajímavé, kolik toho odpad prozradí. Třeba to, kde sedí omladina a dává si do nosu pivko, energetické drinky či Frisco. Nebo to, že po stezce směrem na Vlkýš  chodí někdo, kdo rád mlsá hašlerky a obal tam pravidelně zahodí. Papírek za papírkem až k božím mukám... Ale našla se i vyhozená pneumatika, starý řetěz od pily, kus koloběžky a další kuriozity. Těch deset velkých pytlů, které jsme nasbírali, stálo za tu hodinku práce a my děkujeme všem, kteří přišli a pomohli jen tak, protože chtěli mít hezký náš Touškov !

A na závěr otázka od jednoho sběrače odpadu: "Kdy jezdí touškovský zametací vůz a jak často? Je někde přehled a rozpis kudy pojede?"  A k dotazu se připojujeme i my, vždyť by bylo dobré a praktické zveřejnit rozpis, aby občané okolních domů věděli, že mají odstavit auto nebo ke krajnici smést chodník a sběrač to nasaje .... 43 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page